Kan ve Altın / Anne Rice (Vampire Chronicles Series #8)

 

Anne Rice, Yayın Tarihi: 22 Şubat 2018

Sonsuzluğun içinde gezinen bir aylak, kalplerin de casusuydum. Ölüm ve en nihayet de zaman nedir bilmeyen bir kan yaratığıydım.

Arka Kapak Özeti: 

Roma İmparatorluğu’nda, bir zamanlar gururlu bir senatör olan Marius kaçırılarak kanın karanlık dünyasına katılmaya zorlanır.

Sonrasında, bu doğaüstü ırkın Kutsal Özünü içlerinde barındıran Kral ve Kraliçe’nin koruyucusu haline gelir.

Marius’un gözlerinden pagan dönemindeki Roma’nın İmparator Konstantin tarafından yıkılışına, Ebedi Şehrin Vizigotlar tarafından korkunç bir yıkıma uğratılarak yağmalanışına ve Kara Ölüm, yani veba salgını sonrasında yaşanan perişanlıkla sefalete tanıklık ederiz.

Sonunda Rönesans’ın güzelliğiyle tekrar ayağa kalkıp gelişen Avrupa’nın etkisinde kalan Marius ressam olur; ölümlüler arasında tehlikeli bir yaşantı sürer ve kalbini büyük ressam Botticelli’ye, sosyetik bir sima olan büyüleyici Bianca’ya, gizemli genç çırağı Armand’a kaptırır.

Fakat Marius ormanın derinliklerinde dünyanın en yaşlı vampirlerinden adalet bekleyeceği acı verici kaderiyle karşı karşıya kalacaktır…

“Baştan çıkarıcı…
Etkisini başından sonuna kadar devam ettiriyor.”
 USA Today

“Müthiş bir macera... Çok yetenekli bir yazar olan Rice, okuyucuları kendine hayran bırakmaya devam ediyor; popüler yazarlardan belki de çok azının sadece niyetlenmekle kalacağı riskleri alabiliyor.”
Dallas Morning News

“Elinizden bırakamayacaksınız. Bu, belki de kaleme alınmış en iyi [Anne Rice] kitabı.”
LambdaBook Report

Yorum Yapmak İster Misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.