Nikola Tesla elektrik çağının değeri anlaşılmamış gerçek dehasıdır!

 

Kitap çevirim Nikola Tesla’nın Sıra Dışı Hayatı satışa çıktı!

Bu mutlu haberi ister bilime gönül versin, ister psikolojiyle ilgilensin, ister sadece güzel ve eğitici bir hayat hikâyesi okumak istesin; her yaştan ve her kesimden okurla paylaşmak istedim.

Nikola Tesla’nın kendisinin kaleme aldığı biyografiyi itinayla çevirirken, doğrusu zaman zaman yaşadıklarını ve yapılan haksızlıkları sorgulamadan edemedim. O dönemde engellenmeseydi, fikirleri bu kadar zamandır saklanmasaydı kim bilir dünya ne kadar gelişmiş olurdu. Elbette bütün fikirleri saklanmış değil, şu anda onun icatları sayesinde hayatımızın kolaylaştığını kimse inkâr edemez. Ancak elektriğe, iletişim araçlarına para ödemeden bedava sahip olduğunuzu bir düşünsenize… Bunun mümkün olduğu ve çok küçük bir yatırımla tüm dünyaya kaynak sağlanabileceği bir asır önce kanıtlandığı halde bir kenara itilmesini, üzerinin örtülmesini nasıl yorumlarsınız? Evet, çeviriyi yaparken benim de içimde isyan fırtınaları koptu. Umarım gelecek nesiller bunun bilincine varıp, bu kayıp zamanı telafi etmeyi amaç edinir. Bir insan olarak hepimizin hedefi, global ilerlemenin ve insanlığa fayda getirecek yeniliklerin peşine düşmek olmalıdır. Bu uğurda herkes sadece elinden geldiği kadarını yapsa; çalışıp üretse inanın dünya şimdikinden çok daha farklı bir yer olur.

Kitabın içeriğiyle ilgili detaylı bilgiye daha önceki Nikola Tesla başlıklı yazımda değinmiştim. Merak edenler için; Nikola Tesla

Hepinize iyi okumalar dilerim.

Sevgiyle kalın.

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2018 Sibel ATAM

“Nikola Tesla’nın Sıra Dışı Hayatı” için 2 yorum

  • TESLA’nın hayatına ve yaptıklarına dair birçok makale ve kitap okudum. Gerçekten deha olan bu insanların hayatları ve projeleri tüm dünyada yer edinmeli. Ancak ülkemizde Aleyna Tilki gibi biri gündemin tepesine oturabildiği sürece bunun mümkün olabileceğini pek düşünmüyorum. Umarım milyonlar satan bir kitap olur da Türk insanı bir dahi ile tanışır.

    • Sözlerinize yürekten katılıyorum. Ama fuarlarda ben biraz ikna oldum, gerçekten okuyan gençlerimizin sayısı hiç de az değil, inanın. Elbette içlerinde görmek istemediklerimiz gibi olanlar da epey çoğunlukta. Sizinle aynı dileği paylaşıyor ve bunun için kendi adıma elimden geleni yapıyorum. Sevgiler.

Yorum Yapmak İster Misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.